büyü

-adresinden yazınız okudum. ve sizden allahın izinile yardım istiyorum inşallah allah razı olur. hoçam nerden başlasam bilimiyorum. ben eşime büyü yapıldı kanatındayım tabiki allah daha doğrusunu bilir. ama bizdende kaynakiyebilir işte onu bilmiyorum. ve bunu yüzünden biraz caresiz kalmiştim.internetden bilgi toplayamaya başladım ve önçe cağreyi büyüçülerde (cinci hoçalarda) aradım, eğer büyü var ise çözmeye yardımcı olurlar diye düşünmüştüm. allah cahiliyimi başlar inşallah. Para verdim bana muska yoladı birisi ama dediklerini yapmadım….
………………. diyor allah rizası için bir hoça bulda bunu bir okutallım bir mevlüt okutmak bahanesiyle. çünkü ona karşıda cok değişti ve oda onun hal ve harekelerinden rahtsız ve benim gibi düşünüyor.hoçam acız ve imanımız zayıf olduğu için bir sevgili kul (mürşid) istedim allahdan bana neyapma gerektıhını veya yol göstermesi için.
bana allah razısı için yardımçı olabilirmisiniz inşallah……………………….

—Aleyküm selam kardeşim

Durumunuuza üzüldüm Rabbim yardım etsin ailenizdeki bu huzursuz durumu gidiesin inşallah.

İşin doğrusu bendeniz kitap okuyup araştıran akademisyen ve yazar olarak bilgi toplayıp insanlarımıza sunan biri durumundayım. Bu tarz büyü ve cin konularıyla ilgilenen cinci denilen hocalar gibi bir çalışma hiç yapmadım, yapanları da tanımam hiç…

Ama kuran ve hadislerden ve islam bilginlerinin eserlerinden yararlanarak sizin de okuduğunuz yazı dosyalarını hazırlamaya yeni yazılar eklemeye devam ediyorum. İnceleme dosyalarımız içinde büyü sihir dosyanızı okumanızı öneririm, sizin bu mesajınızı okuduktan sonra tekrar bir göz gezdirdim ve sizin için bu dosyamızın sonuna yeni sayfa ekledim… Vereceğim adresteki yazıları tekrar dikkatle okuyup ona göre adım atmanızı tavsiye ediyorum.

Orada neler okuyabileceğiniz nasıl davranacağınız konusunda önemli ipuçları bulabilirsiniz.

Bu arada, hangi şehirdesiniz mesleğiniz ekonomik durumunz nedir bilemiyorum ama, dört önemli hususa dikkat çekmek isterim.

Birincisi, bir şekilde eşinizi inançlı bir psikiyatriste ve psikologa götürmeye ikna etmelisiniz. Bu size de iyi gelecektir. Doğrudan seni psbikologa götürelim deme yerine kendinizin gideceğinizi hatta annesinin de geleceğini en iyi olduğu bir anda söylemeye çalışıp ikna edebilirseniz, ilaç tedavisi de beynin çalışmasında etkili olacaktır inşallah.

İkincisi: Büyü yapmak yaptırmak evet günahtır inanan bir insan için. Ancak bütün doktorlara psikiyatristlere başvurduğu halde bir sonuç alamayan bir kimsenin, şifayı sadece Allahdan bilerek ve bekleyerek, böyle ağzı dualı veya sihir tekniklerini bilen kimselere gitmesi, hatta o insanlar ibadetsiz inançsız bile olsa bir şifa denemesi yapması mümkün görülebilir belki nitekim Sahabe bazı ayetleri yazarak üzerinde taşımıştı. Zararlı olan o tıbbi tedavi yollarını aramadan, dualarla ibadetlerle okumalarla çare aramadan ordan oraya cinci hocalar peşinde koşmak, uygun ve yerinde değil hatta zararlıdır da… Hasta olmayan isnanın kendisini hasta kabul etmesine hastalığının artmasına evham sarmasına bile sebebiyet verebilir. Müslümanlığın ruhuna da tamamen ters bir davranıştır olur bu.

Siz inançlı ve dini bilgisi olan birine benziyorsunuz. Allaha yapılan dualar iki kısımdır birisi kavli diğeri fiilidir. Yani hem ibadetle kuran okuyarak dualar okuyarak şifa aramak hem de fiili olarak eylem duası yapmak doktora, sizin durumunuzda psikiyatriste gitmek gerekir.

Bu iki yolu deneyiniz ve son eklediğim yazıda da belirtildiği gibi, ayetelkürsi, ihlas felak nas fatiha sürelerini okuyup dua ediniz.

Üçüncü olarak size bir özel tavsiyem olabilir. Okuyacağınız Kuranı Kerimin yanında, çevrenizden kitapçılardan Eshab-ı Bedir kitapçıkları vardır bir de Cevşen kitapcıkları… Bu ikisini de alıp, evinizin temiz bir yerinde bulundurmanız Rabbimizden beklenir ki yararlı olabilir.

Son olarak da mümkün mertebe siz ve eşiniz, çevrenizde inançlı ibadetli ahlaklı güzel işlerle uğraşan dostlar, sohbet çevresi arkadaşları aileleri bulmaya çalışınız. Eşinizi böyle inançlı iyilik seven yardımcı olabilecek hanfendilerle tanışmasını sağlayınız. Çoğu yerde olduğu gibi erkekler kendi aralarında toplanır dini sohbetler yapar çay içerler, arabalarıyla arkadaş toplar bir araya gelir kitap okurlar. Hanfendilerin de böyle haftalık dini sohbetleri vardır, böyle ortamlara sokmaya çalışın eşinizi. Birisi olmazsa bir diğeri Allahın inayetiyle güzel bazı etkiler bırakabilir bir insanın ruhunda inşallah.

Bu arada size ve annesine önemli vazife düşüyor, üstüne gitmemek gerekiyor. Hele çatışma yaşamamaya bakmalısınız. Sabırla vazifelerimizi yerine getirirsek Rabbimiz er geç rahmetiyle yardım edecektir inşallah. Malum dünya imtihan yeri herkes bir şekilde farklı yollarla imtihan olmaktadır. Tevekkül ile vazifelerimizi yapmaya çalışmak er geç olumlu sonuç getirecektir diye düşünürüm.

Allah yar veyardımcınız olsun. Yine yazabilirsiniz..

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: